O SESJACH – CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

 

SESJA NOWORODKOWA
– Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową?

– Sesję najlepiej wykonać pomiędzy 5 a 14 dniem życia maluszka. Jest to czas kiedy dziecko przeważnie śpi głębokim snem, a dodatkowo jest bardzo plastyczne, co ułatwia wykonanie tego typu zdjęć. Sesja w późniejszym terminie jest również możliwa (do 6 tygodnia życia), jednak może być trudniejsza do wykonania – dziecko jest już bardziej czujne i mniej plastyczne.

 

– Ile wcześniej należy zarezerwować termin?

– Wstępny termin sesji najlepiej zarezerwować jeszcze w czasie ciąży, a potwierdzić i ustalić szczegóły w momencie, kiedy maluszek będzie już na świecie.

 

– Co należy ze sobą zabrać?

– Dobrze jest mieć kilka pieluszek, chusteczki, kosmetyki pielęgnacyjne, smoczek, kocyk. Jeśli dziecko jest karmione z butelki to również zapas mleka.

 

– Czy jest możliwość wykonania takiej sesji w domu?

– Tak, jak najbardziej. Potrzebne jest jedynie jasne pomieszczenie, z wolną powierzchnią o wymiarach minimum 2 na 2 metry i dzienne światło.

 

– Ile trwa sesja?

– Czas trwania sesji jest sprawą bardzo indywidualną. Wszystko zależy od tego, ile czasu będzie potrzebne na usypianie, przewijanie, karmienie itd. Stąd dosyć duża rozpiętość czasowa – od ok. 2 do 4 godzin.

 

– Czy trzeba mieć swoje ubranka, rekwizyty?

– Nie. Wszystkie prezentowane na zdjęciach stylizacje, stroje, dodatki, tła itd. są dostępne na każdej sesji. Jeśli natomiast ktoś ma życzenie, to bez problemu można przynieść również coś swojego.

 

SESJA CIĄŻOWA
– Kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową?

– Tego typu sesję najlepiej wykonać w 8. miesiącu ciąży.

 

– Czy trzeba mieć własny strój?

– Nie. Są dostępne specjalne suknie do tego typu zdjęć. Oczywiście można przygotować własne stylizacje – od dżinsów i koszuli po eleganckie stroje – wedle upodobań.

 

SESJA DZIECIĘCA

– Od jakiego wieku można wykonać sesję dziecięcą?

–  Najlepszym okresem do rozpoczęcia tego typu sesji jest czas kiedy dziecko już samodzielnie siedzi (około 6 miesięcy).

 

– Jak długo trwa taka sesja?

– Zdjęcia trwają przeważnie około 1,5 godziny. Później dziecko jest już zwykle zmęczone i znudzone.

 

– Czy trzeba coś ze sobą zabrać?

– Zawsze zachęcam do wzięcia ulubionej zabawki, bądź czegoś, co zwykle przykuwa uwagę dziecka i wzbudza jego zainteresowanie.

 

– Czy trzeba mieć własne ubranka?

– Dla dzieci do 3. roku życia nie, powyżej już tak.

 

INFORMACJE OGÓLNE

– Na wszystkich typach sesji jest możliwość wykonania zdjęć rodzinnych.

– Nie martwimy się czy dziecko będzie spało, czy będzie ładnie pozowało – to już zostaje po mojej stronie 😉

– Na sesję przychodzimy zrelaksowani i uśmiechnięci, nie boimy się aparatu – wszystko po to,  aby zatrzymać na zawsze czas i stworzyć piękną pamiątkę na długie lata 🙂

 

SESJA W PREZENCIE – istnieje możliwość zakupu specjalnego vouchera na dowolną sesję i podarowania go w formie prezentu. Zaproszenie jest imienne, okres ważności vouchera to 2 miesiące.

 

Do zobaczenia!

Magdalena Rup